W ostatnim czasie policyjne śmigłowce odegrały istotną rolę w ratowaniu życia pacjentów, przeprowadzając szereg misji transportu organów do przeszczepów. W ramach tych działań, szczególnie poruszająca była akcja transportu serca dla 7-letniej dziewczynki, która miała miejsce tuż przed świętami Wielkanocnymi. W ciągu ostatnich kilku tygodni zrealizowano pięć lotów, w wyniku których przetransportowano łącznie aż 7 narządów. Każda z tych misji to nie tylko liczby, ale przede wszystkim konkretne historie otaczające walkę o zdrowie i życie pacjentów.
Policyjne loty z organami są efektem współpracy między Policją, służbami medycznymi oraz koordynatorami transplantacyjnymi. Decyzja o użyciu śmigłowca Black Hawk do transportu serca dla 7-latki była podyktowana panującymi warunkami atmosferycznymi oraz odległością między miejscem dawcy a biorcy. Użycie tej maszyny okazało się kluczowe dla powodzenia misji, co podkreśla zaangażowanie i profesjonalizm wszystkich biorących udział w akcji.
W międzyczasie, na początku kwietnia, policyjny helikopter Bell 407-GXi zapewnił transport płuc dla 67-letniego mężczyzny, który zmagał się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Loty zagrażające życiu pacjentów miały wiele podobnych sytuacji, również między 20 marca a 7 kwietnia, kiedy to wykonano trzy misje transportowe z granicy polsko-litewskiej. Wśród uratowanych pacjentów znalazła się 49-letnia kobieta i dwóch 66-latków, którym przeszczepienie organów przyniosło szansę na dalsze życie. Każda z tych misji była przeprowadzana z najwyższą starannością i pod kontrolą medyczną.
Źródło: Policja Wrocław
Oceń: Policyjne śmigłowce ratują życie – transport serca dla 7-latki
Zobacz Także